Reklamı Geç
MUHARREM İNCE
ÖR-KOOP
Aydın
09 Aralık, 2023, Cumartesi
 • DOLAR
  28.99
 • EURO
  31.22
 • ALTIN
  1866.6
 • BIST
  7913.76
 • BTC
  43978.373$
Kültür Sanat Turizm Şehri- Kürşat Engin Özcan

Başkan Vekili Beyazıt'tan Dünya Tasarruf Günü Etkinliği

genç inşaat( animasyon)
Başkan Vekili Beyazıt'tan Dünya Tasarruf Günü Etkinliği
Nazilli Belediye Başkan Vekili Esin Ülkü Beyazıt, 31 Ekim Dünya Tasarruf günü nedeni ile Nazilli’de bir dizi ziyaretler gerçekleştirerek tasarruf konusunda farkındalığa dikkat çekti.

Haber :Bahattin ALBAYRAK
 
Nazilli Belediyesi kuruluşu olan NAZGEM (Nazilli Belediyesi Gençlik Eğitim Danışma ve Sosyal etkinlik Merkezi)’de öğrencilerle bir araya gelen Başkan Vekili Beyazıt Nazilli’de ilk olarak üniversite hazırlığı sınıfındaki öğrencileri ziyaret ederek öğrenciler ile sohbet etti. 

Sohbetler sırasında kaynaklarımızın önemine değinerek, tasarrufun ilk olarak kişinin kendisinden başladığını, aile, toplum, kurumlar ve tüm dünyayı kapsadığını anlattı. 
Nazilli Belediye Başkan Vekili Esin Ülkü Beyazıt, “Çocukluk döneminden itibaren kazanılan her türlü bilgi, eğitim geleceğimizi etkilemektedir. Bu bilgiler arasında çevre ve doğa bilinci ile sorumluluk ve genel tasarruf bilinci en önemli konular arasındadır. 

Suyun kullanımına dikkat etmek, enerji kullanımına dikkat etmek, doğayı ve çevreyi korumak olmazsa olmazlarımız arasındadır. Bunların yanında bireysel girişimlerle bireysel tasarruf yöntemlerini öğrenmek, okul hayatından tutunda ileride görev aldığı iş yerinde, kendi işletmesinde veya kurmuş olduğu kendi aile düzeninde büyük ölçüde etken olacaktır. Tasarruf yalnızca ekonomiden ibaret olmayıp bazı küçük alışkanlıklarımızın değiştirilerek geri dönüşüme katkıda bulunmak bile büyük tasarruftur ve bu alışkanlıkların kazandırılmasına özen göstermeliyiz” dedi. 

Öğrenciler özellikle toplumun atık kağıt konusunda çok israfta bulunduğunu ve gereksiz şekilde kağıt attıklarını belirttiler. Öğrencilerin farkındalık oluşturması adına talepte bulunmaları üzere Nazgem’de mevcutta bulunan geri dönüşüm kutularına yenileri eklenerek sayıları artırıldı.

Belediye Başkan Vekili Esin Ülkü Beyazıt Çocuklara Kumbara Hediye Etti

Nazilli Belediye Başkan Vekili Esin Ülkü Beyazıt Nazgem ziyaretlerinde ilkokul sınıfı öğrencileri ile sohbet ardından farkındalık için küçük öğrencilere kumbara hediye etti. Kumbaraları gören öğrenciler bu sürpriz hediye için çok mutlu olduklarını dile getirdiler ve resim çekilmek için birbiriyle yarıştılar. 


Nazilli Belediye Başkan Vekili Beyazıt, “Çevre ve doğa bilinci ile birlikte ekonomik tasarruf bilinci de büyük önem arz etmektedir. Çünkü çocukluk çağlarda verdiğimiz eğitici ve öğretici bilgiler ile yaşam koşulları çocuklarımızın geleceğini inşa edecektir. Kullan-at yerine tamir edilebileceği, bakımı yapılıp özelliğini muhafaza edebileceği vs gibi konular çocuklarımızın hayatına işlenmelidir” dedi. 

Dünya tasarruf günü nedeni ile İsabeyli Barajı alanına giderek yerinde incelemede bulunan Başkan Vekili Beyazıt İsabeyli barajının doluluk oranı, suyun kullanım sahası hakkında yetkililerden bilgi aldı. 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!