Reklamı Geç
MUHARREM İNCE
ÖR-KOOP
Aydın
09 Aralık, 2023, Cumartesi
 • DOLAR
  28.99
 • EURO
  31.22
 • ALTIN
  1866.6
 • BIST
  7913.76
 • BTC
  43981.646$
Kültür Sanat Turizm Şehri- Kürşat Engin Özcan

Evleneceklere Müjde! 150 Bin Lira Faizsiz Kredi

genç inşaat( animasyon)
Evleneceklere Müjde! 150 Bin Lira Faizsiz Kredi
Geçtiğimiz hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) sunulan Aile ve Gençlik Fonu Kurulması Hakkında Kanun Teklifi, yeni evlenecek çiftlere sevindirici haberler getiriyor. Bu teklife göre, Aile ve Gençlik Bankası aracılığıyla genç çiftlere faizsiz 150 bin TL evlilik kredisi verilecek. Kredi, 2 yıl geri ödemesiz ve 48 ay vadeli olarak planlanmıştır. İşte beklenen evlilik kredisi ile ilgili başvuru tarihleri, şartlar ve detaylar.

Evlilik Kredisi Başvuru Tarihleri ve Gerekli Koşullar

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, faizsiz evlilik kredisi için yapılan düzenlemelerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Krediye başvuruda bulunacak genç çiftlerin belirli kriterlere uymaları gerekecek. Bu kriterler arasında gelir durumu ve 18-27 yaş aralığı bulunmaktadır. Ayrıca, bu destekten faydalanmak isteyenlerin Aile Eğitim Programı ve Evlilik Öncesi Eğitim Programı'na katılım göstermeleri beklenmektedir.

Kabine Toplantısı Sonrası Açıklamalar ve Hayata Geçiş Süreci

Bakan Göktaş, kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamalarda, çalışmaların tamamlandığını ve meclise sunulacağını belirtti. Meclis tarafından görüşülmesinin ardından, önümüzdeki günlerde hayata geçmesi beklenen bu destek programıyla genç çiftlere ekonomik bir destek sağlanacak.

Geçerli Olacak İller ve Pilot Projeler

AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta, pilot illerin Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay ve Malatya olduğunu ifade etti. Kanun teklifinde deprem bölgesine özel bir yaş sınırlaması olmadığını ve fonun projeye göre değerlendirileceğini duyurdu.

Evlilik Kredisi Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Evlilik kredisi başvuruları dijital olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından duyurulacak. Başvuru yapmak isteyen gençlerin şartları ilan edilecek, kriterlere uyan herkes, 150 bin TL faizsiz kredi fırsatından yararlanabilecek.

Beklenen Tarih ve Uygulama Süreci

Kabine sonrasında gazetecilere yapılan açıklamada, Bakan Göktaş, meclise önümüzdeki günlerde sunulacağını ve yeni yıldan önce hayata geçmesini beklediklerini belirtti. Bu doğrultuda, evlenecek gençlere faizsiz evlilik kredisinin aralık ayı civarında verilmesi bekleniyor.

Bakan Göktaş’tan Önemli Açıklamalar

Bakan Göktaş, yeni evlenecek gençlere sağlanacak kredi imkanıyla ilgili olarak, “Deprem bölgesi için pilot proje başlatıyoruz. Akabinde de genişleteceğiz. Gençlerimizin beklediği bir müjdeydi. Meclis’in tasarrufunda. Ama biz bunu en kısa sürede hayata geçireceğiz. Bütün kriterleri oluşturduk, bütün altyapı şu anda hazır.” ifadelerini kullandı

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!