Reklamı Geç
MUHARREM İNCE
ÖR-KOOP
Aydın
09 Aralık, 2023, Cumartesi
 • DOLAR
  28.99
 • EURO
  31.22
 • ALTIN
  1866.6
 • BIST
  7913.76
 • BTC
  43981.646$
Kültür Sanat Turizm Şehri- Kürşat Engin Özcan

İYİ Parti’de Kayıp 132 Milyon Lira İddiası Büyüyor

genç inşaat( animasyon)
İYİ Parti’de Kayıp 132 Milyon Lira İddiası Büyüyor
14 ve 28 Mayıs seçimlerin Millet ittifakına katılarak girilen seçimlerden alınan başarısız sonuçlardan sonra İYİ Parti, peş peşe istifalarla sarsılmaya devam ederken şimdide kayıp 132 Milyon lira iddiası gündeme bomba gibi düştü. Partililer bir birlerini suçlamaya devam ederken konu ile ilgili açıklama yapan Genel Başkan Meral Akşener, topu Belediye Başkanlarına attı.

İYİ PARTİ'DE KAYIP 132 MİLYON İDDİASI GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞTÜ

14 ve 28 Mayıs seçimlerinin ardından istifaların peş peşe yaşandığı İYİ Parti, bu kez de 'kayıp para' skandalıyla sarsıldı. Öyle ki eski mali işlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır'ın Meral Akşener'in hesapları incelensin başvurusu partiyi karıştırdı.

PARTİ KASASINDAKİ 132 MİLYON LİRA KAYIP!

Parti kasasında 132 milyon lira olması gerekirken eksi 16 milyonda olduğunu öğrenen Dikbayır, paranın nereye gittiğini soruşturmaya başladı. Öte yandan milletvekili adaylarından da yüklü miktarda para toplandığı, ancak bu paranın parti kasasına girmediği anlaşılmıştı.

İLK KEZ KONUŞTU: İSPAT EDİN!

İstanbul Şile'de düzenlenen istişare toplantısının açılışına katılan Meral Akşener, partisindeki istifalar ve kayıp para iddialarıyla ilgili ilk kez yorum yaptı.Banka hesaplarının incelendiğini doğrulayan Meral Akşener, "Benim değil, oğlumun ve eşinin hesaplarının kontrol edildiği gayri resmi bildirildi. Bu doğru bir bilgi. Biz ilgili bankaya müracaat ettik, şimdi o gayri resmi bilgi resmi hale gelecek. Buradan dünkü sorulara son bir cevap vereyim, benim, oğlumun, gelinimin, yeğenlerimin, çocukluk arkadaşlarımızın, hiçbirinin bu ülkenin hiçbir belediyesiyle ne AK Parti belediyesiyle ne CHP belediyeleriyle herhangi bir irtibatı, iltisakı, işi, gücü yoktur. Bunu ispat edemeyen şerefsiz oğlu şerefsizdir. İspat edildiği takdirde de ben bu politikayı tümden bırakacağım. Buradan belediye başkanlarına sesleniyorum, ben bu işlerde olmadığıma göre, şayet partimizde bu manada iş güç yapan var ise bunlar belediye başkanlarının bilgisi dahilinde midir? Sözcü'de, Halk TV'de, TELE1'de tebessüm edilerek sorulan soruların cevaplarını ben kendimle ilgili verdiğime göre şimdi ilgili belediye başkanlarına sormalarını talep ediyorum" çıkışı yaptı.

Genel seçimlerde PKK/HDP ortaklığındaki masada bulunması nedeniyle tepki çeken Meral Akşener, bu durumdan rahatsız olup istifa eden milletvekillerine de sert çıktı.

Akşener, "8 milletvekili arkadaşımız o süreç içerisinde ayrıldılar. Ben asla istifa edip giden arkadaşlarımızın hakkında onları inceltecek tek cümle etmemeye gayret ettim. Genel olarak da her giden arkadaş çok ilginç bir şekilde bizi HDP ile eşgüdüm haline getirerek gitti. Ama ilginç olanı şu; ya arkadaş, siz 2018'de CHP'ye yaptığımız ittifak çerçevesi içinde o ittifakın içinde birinci, ikinci sıralardan seçilecek yer olan üçüncü sıralardan ben yazdım. Milletvekili seçilirken hiç HDP ile ilgili her hangi bir endişeniz olmadı mı? Seçilirken hiçbir şey olmadı, sonra nedense birden HDP bu arkadaşların hayatına girdi, çok üzüldüler. Sanki HDP ile bir yakınlığımız varmış gibi…" ifadelerini kullandı.

"BİRİ İÇİN KURBAN KESECEĞİM"

İstifa edenlere tepki gösteren Meral Akşener, sözlerine şöyle devam etti: Her giden arkadaş millete hesap vermek yerine hayal kırıklığına uğrattığı seçmenlere hesap vermek yerine hakaret etmeyi tercih ettiler.

Buna rağmen ben bu insanların hakkında konuşmadım. Bunların her biri izaha muhtaç işlerdir. Her gidene çok üzülmüşümdür ama şimdi bir kurban keseceğim...

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!