ÖR-KOOP
Aydın
21 Mayıs, 2024, Salı
 • DOLAR
  32.22
 • EURO
  35.02
 • ALTIN
  2512.9
 • BIST
  10739.57
 • BTC
  71268.19$

Kuyucak Belediye Başkanı Doğanca'ya Tepkiler Büyüyor

genç inşaat( animasyon)
Kuyucak Belediye Başkanı Doğanca'ya Tepkiler Büyüyor
Dünde beri Kuyucak'ta Başkan Uğur Doğanca'ya tepkilerin ardı arkası kesilmiyor. Belediye önüne asığı pankartı gören Kuyucak halkı seslerini ''Böyle siyaset olmaz olsun'' dedirtti. AK Parti Kuyucak İlçe Başkanı Ali Güçlü de sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Başkan Doğanca'ya meydan okudu. Güçlü Doğanca'nın astığı pankarttın gerçekleri yansıtmadığını söyledi.
ANADOLU OTO HABER

31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerinde Kuyucak Belediye Başkkanı olarak seçilen Uğur Doğanca dün belediye önüne astığı pankart ilçede tepkiyle karşılandı.Başkan Doğanca'nın astırdığı pankartta yazanların gerçeklikten uzak olduğunu duyuran AK PArti Kuyucak İlçe Başkanı Ali Güçlü, Doğanca'ya yönelik sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Başkan Doğanca'nın Kuyucak halkına gerçekleri söylemediğini açıkladı.İlçe Başkanı Güclü yaptığı paylaşımda  ''İnsanda en önemli duygulardan biri utanma ve arlanma duygusudur. Her ne işle meşgul olursanız olun içinizde utanma ve arlanma duygusunun olması önemlidir. Taraflı tarafsız, partili partisiz Aydın il sınırları içinde hatta komşu illerimizde bile kime sorarsanız sorun Kuyucak Belediyesi’nin hizmet ve yönetimi , 31 Mart 2024 tarihine kadar parmakla gösterip gıpta ile bakılıp örnek alınması gereken bir belediyecilik şehri olarak işaret edilirdi. Nüfus ve yüzölçümüne göre ilçe merkezine bağlı mahallerine yapılan hizmet ve eserler herkes tarafından takdir ile karşılandığı gerçeğini kimse saklayamaz, gizleyemez, üstünü örtemez. Yani güneş balçıkla sıvanamaz.'' dedi.

''BELEDİYE KASASINDA 20 MİLYON PARA VARDI''

AK Parti Kuyucak İlçe Başkanı Ali güçlü ''Mevcut Kuyucak Belediyesi yönetimi, 31 Mart seçimlerinden sonra Belediyeyi devrederken bıraktığımız 20.366.000,00 TL nin ve borçsuz bir belediye devralmanın altında ezilmiş olmalı ki belediyenin önüne pankart asmış.Belediyeyi devralalı 40 gün geçti. Demek ki 40 günde bıraktığımız parayı bitirmişler. Biz söylemiştik bunlar bu parayı 6 ay dayandırmazlar diye. Görüyoruz ki 1 ay anca dayanmış.Sadece astık demek için asılan pankartta 2023 yılında 2 gelirden bahsediliyor. Güneş enerji santrali gelirinden bahsedilmiyor. Kuyucak Belediyesinin 2023 yılında yaptığı yatırımlardan bahsedilmiyor.Neymiş 13 milyon kredi borcumuz varmış. O para ile halkımızın hizmetinde kullanılacak 5.000.000,00 TL karşılığı 2 adet sıfır çöp kamyonu alındı. 2.2 mw yıllarca Kuyucak Belediyesine gelir getirecek Ges projeleri yapıldı. Bu GES projeleri için kullanılan krediden 8.323.000,00 TL bugün için borç kalmıştır. Aylık 163.000,00 TL ödemesi olan bu borç karşılığında belediyenin kasasına aylık 1.800.000,00 TL girmektedir.'' dedi.

''ASILSIZ İDDİALAR''

Güçlü paylaşımının devamında ''127 bin lira vergi borcundan bahsediliyor. Demek ki belediyeyi devraldıktan sonra bir aylık vergi yükümlülüğünüzü yerine getirmemişsiniz. Bundan sonraki süreçte inşallah yükümlülük olan vergi, sgk, emekli sandığı gibi kurumlara borç yapmazsınız.Ödenmemiş faturalar veya personel borcu gibi iddialar da asılsız beyanlarınız olarak devam etmektedir. Normal bir işletme veya bir belediye canlı bir organizma gibidir. Yani sürekli yapılan işler dolayısıyla kullanılan araçların bakım onarımına ilişkin giderler ve günlük giderleri olan bir yapıdır.Kuyucak Belediyesi'nin yeni yönetimi tarafından belediye önüne asılan pankarta gelirsek de 2014 Mart ayı-2024 Mart ayı arasında satılan yerleri afişe etme gayreti içerisinde oldukları gözükmektedir. Ancak bu taşınmazların büyük bir bölümünün daha önceki yönetim tarafından hazineden satın alınarak köylü vatandaşlara dağıtılan taşınmazlar olduğunu ve TOKİ binalarının yapıldığı yerler olduğunu gizlemektedirler. Ayrıca ne hikmetse satın alınan toplam 556 dönüm taşınmazlardan bahsedilmemektedir.'' ifadelerini kullandı.

''DOĞANCA'DAN GERÇEK VERİLERİ AÇIKLAMASINI BEKLİYORUZ''

AK Parti Kuyucak İlçe Başkanı Ali Güçlü yaptığı paylaşımda Başkan Doğanca'nın devraldıkları belediyenin gerçek mali durumunu açıklamasını isterken ''Birçok belediyenin yapamadığı ve faaliyete sokamadığı 1. Güneş Enerjisi Projesi (GES 1), ve 2. Güneş Enerjisi Projesi (GES 2) den kaynaklı AYDEM den her ay gelen gelirden bahsedilmemektedir.Bu da siyasi saik ile hareket edildiğinin ve birçok belediyeye göre kasasında yüklü miktarda 556 dönüm tapu ve banka hesaplarında 20.366.000,00 TL nakit paranın olmasının stresi altında olduklarını göstermektedir. Tabi vatandaşımızın demokratik olarak verdiği beş yıllık yetki sürecinin sonunda kendilerine bırakılan bir belediye gibi belediye bırakamayacakları korkusunu yaşamaktadırlar.Belediye önüne asılan pankart ve sosyal medyada paylaşılan asılsız paylaşım ile ilgili olarak Kuyucak Belediye Başkanını esefle kınıyor ve 31/03/2024 tarihi itibariyle Kuyucak Belediyesinin bankalardaki vadeli vadesiz hesaplarında ne kadar nakit parası olduğunu, Güneş Enerjisi Santrallerinden, belediyenin tüm elektrik faturaları ödendikten sonra aylık ne kadar gelirlerinin olduğunu, Kuyucak Belediyesine ait ve 2014-2024 yılları arasında alınan taşınmazların tapularını, belediyenin alacaklarını da açıklamasını bekliyoruz.''dedi.

''DAHA İKİNCİ MECLİS TOPLANTISINDA HANGİ YERLERİN SATIŞI İÇİN YETKİ ALDINIZ?''

Başkan Güçlü açıklamasını ''Ayrıca şu anki yönetim zamanında, daha ikinci belediye meclisi toplantısında ek gündem maddesi olarak, Aydın ili, Kuyucak ilçesi, Pamukören Mahallesinde bulunan taşınmazların satışı için yetki aldığınız da düşünüldüğünde daha almadan satmaya başladığınız ortaya çıkmaktadır.Ve belediye çalışanlarının işinden çıkarılmayacağı taahhüdünüze rağmen, yönetiminizce bir kısım belediye çalışanlarına mobing uygulandığı görülmektedir.

Gelelim şimdi Kuyucak Belediye başkanın ; seçim sürecindeki vaatlerine

Kuyucak Yeni Cumhuriyet Meydanı yapımı ve 200 araçlık otopark yapımı,

Kuyucak Organize Sanayi bölgesi,

Huzurevi ve yaşlı bakım evi yapımı,

Kuyucak Futbol Sahası yapımı,

Evlidağ telefirik yapımı,

Ova yollarının asfaltlanması,

Sondaj kuyularının kazımı,

Çiftçilere mazot ve gübre desteği, (bu taahhüdün tam zamanı bölgemizde buğday hasadı sonrasında darı ekimleri başlayacaktır.)

Üniversite öğrencilerine apartman burs projesi,

Deve güreşi alanı yapımı, hayvan pazarı yapımı,

Halk kart dağıtımı,

Belediye konuk evi yapımı,

Yeni düğün salonları yapılması,

Köylerimize ücretsiz internet hizmeti verilmesi,

Köylerimizin yol ve su sorunlarının çözülmesi,

Üniversitenin Kuyucak’ta yeniden faaliyete geçmesi,

Parke taşı fabrikası kurularak en az 100 kişinin istihdam edilmesi,

Gibi vaatlerinin yapımı sürecinin başlamasını Kuyucak Halkı olarak beklemekteyiz.'' diyerek tamamladı.

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!