Reklamı Geç
MUHARREM İNCE
ÖR-KOOP
Aydın
09 Aralık, 2023, Cumartesi
 • DOLAR
  28.99
 • EURO
  31.22
 • ALTIN
  1866.6
 • BIST
  7913.76
 • BTC
  43978.373$
Kültür Sanat Turizm Şehri- Kürşat Engin Özcan

''Yaşatılan Sanat Eserleri'' Sergisi Sanatseverlerle Buluştu

genç inşaat( animasyon)
''Yaşatılan Sanat Eserleri'' Sergisi Sanatseverlerle Buluştu
Lütfi Selek Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda El Sanatları Kursu öğrencileri tarafından hazırlanan “Yaşatılan Sanat Eserleri” sergisinin açılış törenine katılan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ilçe halkını atmayı düşündükleri ürünleri kursiyerlere getirme çağrısı yaptı. Özcan, "Böylece hem ürünlerinin sergilenmesini sağlayacaklar hem de kendileri ilgilenerek satışını yapabilecekler.” dedi.

Nazilli Belediyesi El Sanatları Kursu öğrencileri tarafından hazırlanan “Yaşatılan Sanat Eserleri” sergisi düzenlenen törenle sanatseverlerin ziyaretine açıldı.
Lütfi Selek Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda düzenlenen açılış törenine; Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, kursiyerler ve sanatseverler katıldı.


Sergilenen ürünleri tek tek inceleyen Başkan Kürşat Engin Özcan “Burada binlerce yıllık iseramiklerin, Sümerbank eserlerinin ve Atatürk anısının tekrar hayata geçirilmesi, vatandaşların kullandığı yüzlerce yıllık mobilyaların, kıyafetlerin günümüz hayatına tekrar kazandırılması, güncellenmesi, değerlendirilmesi, modern hayata kazandırılması noktasında güzel bir kursumuz var. Ben hocamıza, kursiyer arkadaşlarımıza emeklerinden dolayı çok çok teşekkür ediyorum. Burada Nazilli’nin hem geçmişi hem de geleceği var. Nazilli’nin geçmişi ve geleceği birlikte değerlendirildiğinde böylesine güzel eserler ortaya çıkıyor. İnanılmaz güzel ürünler var. Onların her birinin ayrı ayrı değerlendirmesi var. Kapıları gördünüz çok güzel sehpa, masa yapılmış. Çok güzel parçalarımız var, sandalyeler, puflar, sandıklar, büfeler hayatımıza inanılmaz şekilde geri dönüyorlar. Çok güzel bir sayfa da oluşturdular ‘mobilya yenileme 09’ diye. O sayfa üzerinden öğrencilerimizle rahatlıkla iletişim kurabilecekler. Vatandaşlarımız ellerindeki eski ve atmayı düşündükleri ürünleri bu sayfa üzerinden bizim kurstaki arkadaşlarımıza ulaştırırlarsa hem sergilenmesini sağlayacaklar hem de kendileri ilgilenerek satışını yapabilecekler. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.


Nazilli Belediyesi El Sanatları Öğretmeni Filiz Aydın da, “Yaşama değer katan sanat eserleri diye bir sergi açmak istedik. Buradaki bütün eşyalar öğrencilerimizin eski eşyaları ya da çöpten kenara fırlamış eşyalar. Onları aldık, yeniledik. Öğrenciler onları şimdi evlerine götürecekler. Sümerbank’a ait ürünleri müzeden aldık. O eski eşyaları yeniledik ve onları yine Müze’ye bağışlayacağız. Burada emeği geçen Belediye Başkanımıza, Belediyemizin personellerine, kursiyerlerimize teşekkür ederim. Ayriyeten biz kursiyerlerle birlikte Instagram’da bir sayfa kurduk. Bu eşyaları yenilemek ve öğrencilerimize düzenli miktarda para kazandırmak istiyoruz. Sayfamız ’09 Nazilli mobilya yenilemek’ olarak geçiyor. Instagram sayfamız var, oradan bize ulaşabilirler. Atılmak üzere kapılardan, masalar ve sandalyeler yaptık. Vitray çalışmalarımız var. Bu arada 2600 yıllık Mastaura’da çıkan seramiklerin üzerindeki desenleri yine aynı şekilde yaptırarak onları bugünün şartlarıyla yeniledik. Bütün Nazilli halkımızı buraya bekliyoruz; bu sergiyi görmesi için. 18 Kasım Cumartesi’ye kadar sergimiz açık kalacak, herkesi bekliyoruz” dedi.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!